Premier League: Νικηφόρo ντεμπούτο για Ράνγκνικ στη Γιουνάιτεντ (hls)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Κρίσταλ Πάλας 1-0

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο του Ράγκνικ στον πάγκο της Γιουνάιτεντ, χάρη στο καταπληκτικό γκολ που πέτυχε ο Φρεντ στο 77ο λεπτό.
Η Πάλλας μέχρι εκείνο το λεπτό έστω και δύσκολα κρατούσε το μηδέν, όμως το πλασέ του Βραζιλιάνου έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στους «κόκκινους διαβόλους».

Λιντς – Μπρέντφορντ 2-2

Με γκολ στο 90+5 η Λιντς κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας σ’ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο.
Η Μπρέντφορντ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 27ο λεπτό από το γκολ του Ρόμπερτς, κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει στο 54’ με τον Μπαπτίστ και να προηγηθεί στη συνέχεια με τον Κάνιος στο 61ο λεπτό.
Όμως στο 90+5 ο Μπάμφορντ από πάσα του Αίλινγκ σκόραρε και χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τότεναμ – Νόριτς 3-0

Με τους Γιαννούλη και Τζόλη να μένουν στον πάγκο, η Νόριτς δοκιμάστηκε στο Τότεναμ Χοτσπέρ Στάντιουμ. Οι γηπεδούχοι όμως δεν… χαρίστηκαν στα «καναρίνια» και τα υπέταξαν με 3-0. Το σκορ άνοιξε ο Λούκας στο 10’ ύστερα από πάσα του Σον, το 2-0 ήρθε στο 67ο λεπτό από τον Σάντσες για να μπει το κερασάκι στην τούρτα στο 77ο λεπτ