Λιντς-Λέστερ 1-1: Όλα κρίθηκαν σε λίγα δευτερόλεπτα (hls)

Στο «Elland Road» η Λιντς ήθελε να κερδίσει διαδοχικά παιχνίδια πρωταθλήματος εναντίον της Λέστερ, για πρώτη φορά από τον Δεκέμβριο του 1999, μετά τη νίκη της με 3-1 στο «King Power Stadium» τον Ιανουάριο.

Μάλιστα προηγήθηκε στο 26ο λεπτό, με τον Ραφίνια να πετυχαίνει το 5ο του γκολ στην Premier league, παίκτης-κλειδί της Λιντς ο 24χρονος, έχοντας πετύχει το 45% των τερμάτων της ομάδας του (5 στα 11).

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Δευτερόλεπτα όμως μετά το γκολ του Βραζιλιάνου, η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς ισοφάρισε με τον Χάρβεϊ Μπαρνς που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Οι «αλεπούδες» πέτυχαν γκολ για 13ο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι τους, με το μόνο καλύτερο ρεκόρ να το έχει η Λίβερπουλ (15 σερί).