Μπρέντφορντ-Τσέλσι 0-1: “Καθάρισε” με Τσίλγουελ

Μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έμεινε η Τσέλσι μετά την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Μπρέντφορντ

Για κάποιες ώρες η Τσέλσι βρέθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας, αλλά μετά την ολοκλήρωση του αγώνα της 8ης αγωνιστικής της Premier League, οι «μπλε» επανήλθαν στην θέση τους. Επέστρεψαν στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς επικράτησαν 1-0 εκτός έδρας της Μπρέντφορντ.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, πέτυχε ο Τσίλγουελ, ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου

Μπρέντφορντ: Ράϊα, Γιόργκενσεν, Γιάνσον, Χένρι, Πινοκ, Νοργκάαρντ, Κάνιος (72΄ Γκόντος), Γιένσεν, Ονιέκα (69΄ Φόρς), Τόνει, Μπέουμο

Τσέλσι: Μεντί, Αθπιλικουέτα (89΄ Τζεϊμς), Κρίστενσεν, Τσίλγουελ, Σαρ, Κόβασιτς (65΄ Μουντ), Καντέ, Λόφτους – Τσικ, Τσαλόμπαχ, Λουκάκου (77΄ Χάβερτς), Βέρνερ