Πρέμιερ Λιγκ : Επική ανατροπή της Γουλβς, νίκη – ανάσα για τους «΄Αγιους» (hls)

Απίθανη νίκη της Γουλβς με 2-3 στο Μπέρμιγχαμ απέναντι στην Άστον Βίλα με όλα τα γκολ στα τελευταία λεπτά! Νίκη - ανάσα της Σαουθάμπτον επί της Λιντς. Ματς χωρίς γκολ στο Νόριτς

Άστον Βίλα – Γουλβς 2-3

Απίθανα πράγματα στο Μπέρμιγχαμ όπου η Άστον Βίλα ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκε με δύο γκολ των Ινγκς (68’) και Μακ Τζιν (68’) όμως η Γουλβς με μια εκπληκτική αντίδραση στα τελευταία λεπτά πέτυχε την ολική ανατροπή στα τελευταία λεπτά!
Στο 80’ ο Σάϊς μείωσε, στο 85’ ο Κοάντι ισοφάρισε και στο 95ο λεπτό ο Ρούμπεν Νέβες έδωσε την χαριστική… «δαγκωματιά» των Λύκων, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3!

Νόριτς – Μπράϊτον 0-0

Μοιρασμένα πράγματα στο Νόριτς όπου πάντως τα «καναρίνια» με λίγη τύχη ίσως έπαιρναν κάτι καλύτερο. Μηδέν εις το πηλίκον, με τον Γιαννούλη να παίζει σε όλο το ματς και τον Τζιόλη να το παρακολουθεί από τον πάγκο των γηπεδούχων!

Σαουθάμπτον – Λιντς Γιουνάϊτεντ 1-0

Με γκολ του Αλβανού Μπρόγια οι «Άγιοι» νίκησαν με 1-0 τη Λιντς παίρνοντας σημαντική ανάσα στα κάτω στρώματα του βαθμολογικού πίνακα.