Premier League: Επιστροφή στις νίκες για Τότεναμ, ισοπαλία για Λέστερ (hls)

Η Τότεναμ θυμήθηκε τις νίκες με MVP τον Σον, ο οποίος μοίρασε δύο ασίστ στα γκολ των Χόιμπιεργκ (27') - Λούκα Μόουρα (71'). Τρίποντο για την Μπρέντφορντ, ισοπαλία για Λέστερ.

Τότεναμ – Άστον Βίλα: 2-1

Η Τότεναμ μετά την ήττα από την Άρσεναλ με σκορ 3-1 αντέδρασε με νίκη επί της Άστον Βίλα.

Ο Σον μοίρασε στον Χόιμπιεργκ με τον Δανό να γράφει το 1-0 για τα “σπιρούνια” στο 27ο λεπτό. Η φιλοξενούμενη ομάδα απάντησε στο 68′ με τον Γουότκινς για το 1-1.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Λούκα Μόουρα, ύστερα από δεύτερη ασίστ του Σον στο 71′.

Γουέστ Χαμ – Μπρέντφορντ: 1-2

Μετά την ισοπαλία με τη Λίβερπουλ η Μπρέντφορντ μπήκε με φόρα στην αναμέτρηση με την Γουέστ Χαμ. Οι “μέλισσες” πήραν προβάδισμα στο 20ο λεπτό με τον Μπέμο.

Οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με τον Μπόουεν στο 80ο λεπτό. Η Μπρέντφορντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με του Γουίσα έγραψε το τελικό 2-1.

Κρίσταλ Πάλας – Λέστερ: 2-2

Η Κρίσταλ Πάλας υποδέχθηκε την Λέστερ για την 7η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος. Ανώτερες οι “αλεπόυδες” στο πρώτο μέρος. Ο Ιενάτσο ύστερα από λάθος του Άντερσον έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στο 31′. Έξι λεπτά αργότερα ο Βάρντι διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Ρότζερς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κρίσταλ Πάλας αντέδρασε και με τα γκολ των Όλισε (61′) και Σλουπ (72′).