Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Οπαδοί έβρισαν τον Πογκμπά και ο Γάλλος τους ειρωνεύτηκε (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πανηγύρισε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Γουέστ Χαμ με τον Πολ Πογκμπά να ακούει τα εξ' αμάξης από την κερκίδα. Ο Γάλλος δεν μάσησε και ειρωνεύτηκε οπαδό που τον έβριζε, ενόσω κατευθυνόταν για τα αποδυτήρια.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πάτησε κορυφή με μία επεισοδιακή νίκη στο «Ταρφ Μουρ», επί της Γουέστ Χαμ. Ο Λίνγκαρντ με γκολ-ποίημα λίγο πριν το φινάλε έγραψε το 1-2, όμως αν δεν έβγαζε το πέναλτι του Νομπλ ο Ντε Χέα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, οι δύο ομάδες θα μοιράζοντας τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Μετά το τέλος, οι οπαδοί των γηπεδούχων επιτέθηκαν φραστικά στον Πολ Πογκμπά, με τον Γάλλο άσο να ειρωνεύεται οπαδό που του τα «έσερνε».

Χρειάστηκε η παρέμβαση του Μάικλ Κάρικ για να ηρεμήσει ο μέσος της Γιουνάιτεντ και να πάει εντέλει στα αποδυτήρια.