Άστον Βίλα – Γουέστ Μπρομ 2-2: “Έσωσε” την ισοπαλία (hls)

Η ομάδα του Ντιν Σμιθ ήταν ανώτερη στο "Villa Park" αλλά όχι μόνο δεν νίκησε αλλά κατάφερε να πάρει έναν βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Άστον Βίλα υποδέχτηκε την Γουέστ Μπρομ στο “Villa Park” με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται ισόπαλο με σκορ 2-2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές για τους γηπεδούχους οι οποίοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, μόλις στο 9ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελ Γκαζί. Η ομάδα του Ντιν Σμιθ είχε την κατοχή της μπάλας, την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις σημαντικότερες ευκαιρίες στο ματς και τελικά κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ντέιβις.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καταφέρει να προηγηθούν με το πέναλτι του Περέιρα στο 23 και το αυτογκόλ του Μινγκς στο 47ο αλλά η εικόνα του αγώνα ήταν διαφορετική με την Άστον Βίλα να έχει καλύτερη παρουσία στον αγωνιστικό χώρο.

Η Βίλα με αυτήν την ισοπαλία ανέβηκε στους 45 βαθμούς ενώ η Γουέστ Μπρομ έμεινε στην προτελευταία θέση με 25.

Την επόμενη αγωνιστική οι γηπεδούχοι θα δοκιμαστούν στην έδρα της Έβερτον ενώ η ομάδα του Αλαρντάις θα υποδεχτεί την Γούλβς.