Εύκολα οι Βέλγοι

Εύκολη επικράτηση για το Βέλγιο του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ στην Ισλανδία με 3-0. Οι Βέλγοι τελείωσαν το ματς από το πρώτο ημίχρονο με πρωταγωνιστή τον Λουκάκου που κέρδισε το πέναλτι για το 1-0 και σκόραρε τα υπόλοιπα δύο τέρματα!

Οι Βέλγοι μπήκαν χαλαρά στο ματς, χωρίς πάθος και ταχύτητα. Οι Ισλανδοί προσπάθησαν να το εκμεταλλευτούν αλλά δεν σκόραραν στις ευκαιρίες τους. Οι Λουκάκου και Αζάρ ανέβασαν ταχύτητα και έφεραν μια εύκολη νίκη στους Βέλγους. Ο Αζάρ μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Λουκάκου σκόραρε στο 29ο λεπτό!

Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την σκυτάλη και πέτυχε άλλα δύο τέρματα στο 31ο και το 81ο λεπτό για να πετύχουν οι Βέλγοι μια άνετη νίκη. Πρώτη νίκη για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ στον δεύτερο όμιλο της πρώτης κατηγορίας και ενδέκατη μέσα στο 2018 για τους Βέλγους που είναι και ρεκόρ για μια χρονιά για την εθνική ομάδα της χώρας

Οι Ισλανδοί έχουν εκκινήσει την εποχή Ερίκ Χαμρέν με δύο ήττες χωρίς να έχουν σκοράρει και με παθητικό εννέα γκολ!

Ισλανδία : Χαλντόρσον, Σέβαρσον, Ρ. Σίγκουρντσον, Ίνγκασον, Μάγκνουσον, Μπιάρνασον, Χαλφρέντσον (Τροΐστασον), Σίγκουργιόνσον, Σκούλασον (Πάλσον), Γ. Σίγκουρντσον, Μπούντβαρσον (Σιγκθόρσον)

Βέλγιο : Κουρτουά, Αλντερβέιρελντ, Κομπανί, Βερτόνχεν, Μενιέ, Τιλμάνς (Ντεμπελέ), Βιτσέλ, Καράσκο (Τσαντλί), Μέρτενς, Ε. Αζάρ (Τ. Αζάρ), Λουκάκου