Λουξεμβούργο – Λιθουανία 1-0: Στο φινάλε πανηγύρισε με Ροντρίγκες (hls)

Το Λουξεμβούργο τερμάτισε στην δεύτερη θέση σε μια αξιόλογη πορεία, σε αντίθεση με την Λιθουανία που απογοήτευσε και έπεσε κατηγορία.

Αξιοπρεπέστατο το Λουξεμβούργο τελείωσε την διοργάνωση με μόλις μία ήττα από την πρωτοπόρο Τουρκία που πήρε την άνοδο για την δεύτερη κατηγορία.

Tα στιγμιότυπα του αγώνα

Η ομάδα του Χολτζ μετά την ισοπαλία στην Κωνσταντινούπολη με την Τουρκία (3-3), κατάφερε να κλείσει τις υποχρεώσεις νικηφόρα και μπροστά στο κοινό της. Απέναντι στην Λιθουανία που στο πρώτο ημίχρονο ήταν επιθετικά ανύπαρκτη το γκολ του Ροντρίγκες έκανε την διαφορά (1-0, 89ο λεπτό). Ο επιθετικός του Λουξεμβούργου σκόραρε και νωρίτερα αλλά το γκολ του ακυρώθηκε σωστά ως offside.