Αρμενία – Ουκρανία 0-5 : Το έκανε εύκολο (hls)

Το τελικό σκορ κολακεύει τους Ουκρανούς για ένα ματς δύσκολο μέχρι το 60ο λεπτό. Από εκεί και πέρα έφτασαν σε άνετη επικράτησε και επέστρεψαν στην κορυφή με το 5-0 στο Ερεβάν.

Μια φάση ένα γκολ

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και ο Σελαραγιάν νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Λούνιν (5′).

Είχαν τον έλεγχο μέχρι το 20ο λεπτό αλλά η Ουκρανία ευτύχησε στην πρώτη σημαντική ευκαιρία να σκοράρει με τον Τίμτσικ (22′) και να αλλάξει την ροή του αγώνα.

Μέχρι το ημίχρονο είχε τον έλεγχο και κράτησε το 1-0 παρά την πίεση των Αρμένιων.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα

Κατάρρευση

Οι Ουκρανοί ευτύχησαν να σκοράρουν με την πρώτη τους ευκαιρία και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ζουμπκόφ αυτή την φορά να σκοράρει (57′).

Οι γηπεδούχοι του Καπαρός, το πάλεψαν αλλά μολις σημειώθηκε το 0-3 από τον Ντοβμπίκ (69′) κατέρρευσαν.

Ακολούθησαν άλλα δύο τέρματα από Ιχνατένκο (81′) και Ντοβμπίκ (84′) με τους Ουκρανούς να φτάνουν στο 0-5 και να πήγαίνουν στην τελευταία αγωνιστική σε ντέρμπι με την Σκωτία για την πρώτη θέση.

Αρμενία : Γιουρτσένκο – Χαμπαρτσουμιάν, Μκογιάν (76′ Βοσκανιάν), Καλισίρ, Μαργκαριάν (76′ Μονρόι) – Μπιτσακτσιάν (46′ Χαρουτιουνιάν), Ντασιάν, Γκριγκοριάν, Μπαϊραμιάν – Μπαρσεγκιάν (63′ Σαγκογιάν), Σελαραγιάν (82′ Σερομπιάν)