Σλοβακία – Αζερμπαϊτζάν 1-2: “Απόδραση” με τη νίκη στο 95′! (hls)

Mε γκολ… buzzer beater του Χαχβερντί στο 95ο λεπτό, το Αζερμπαϊτζάν κέρδισε με 2-1 τη Σλοβακία στην Τρνάβα, σε παιχνίδι για την πέμπτη αγωνιστική του τρίτου ομίλου της τρίτης κατηγορίας του UEFA Nations League.

Oι Αζέροι άνοιξαν το σκορ στο 44ο λεπτό με όμορφο σουτ του Νταντάσοφ, ενώ οι Σλοβάκοι κέρδισαν πέναλτι στο 93′ σε πρώτη του Χάντσκο και ο Γίρκα έκανε το 1-1. Προτού κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, οι Αζέροι κατάφεραν να σκοράρουν με κεφαλιά του Χαχβερντί στην τελευταία φάση του αγώνα και να φύγουν με το “τρίποντο” από τη Σλοβακία.

Οι Αζέροι ανέβηκαν στη δεύτερη θέση του ομίλου τους με 7 βαθμούς, ενώ στην τρίτη θέση βρίσκεται η Σλοβακία με 6 βαθμούς.

Ντεμπούτο στον πάγκο της Σλοβακίας έκανε ο Ιταλός Φραντσέσκο Καλτσόνα.