Ολλανδία-Πολωνία 2-2: Έ«Χ»ασαν την ευκαιρία για ανατροπή και απόλυτο οι Οράνιε (hls)

Αν και βρέθηκε πίσω με 2-0, η Ολλανδία ισοφάρισε και έφτασε μια... ανάσα από τη νίκη, αλλά ο Ντεπάι αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Χ»ωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολλανδία και Πολωνία (2-2) στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της League Α του Nations League.

Οι Οράνιε ναι μεν συνεχίζουν στην κορυφή του γκρουπ τους, αλλά έχασαν την ευκαιρία για το απόλυτο παρά το γεγονός πως βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με τα τέρματα των Κας (19′) και Ζιελίνσκι (50′) πριν ισοφαρίσουν σε 2-2 μέσα σε ένα τρίλεπτο, χάρις στα γκολ των Κλάασεν (51′) και Ντάμφρις (54′)!

Οι γηπεδούχοι είχαν σπουδαία ευκαιρία για την ανατροπή και το 3Χ3 στον όμιλο, όμως ο Ντεπάι ήταν άστοχος στην εκτέλεση πέναλτί του στο 90+1′, με το 2-2 να είναι τελικά το αποτέλεσμα του ματς

Σκόρερ: 51′ Κλάασεν, 54′ Ντάμφρις – 19′ Κας, 51′ Ζιελίνσκι

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Φλέκεν, Τίμπερ (64′ Τέζε), Ντε Βράι, Άκε, Μπλιντ, Ντε Γιονγκ, Κλάασεν (64′ Γκάκπο), Μπεργκίς (64′ Κούπμαϊνερς), Ντάμφρις, Μπέργκβαϊν (77′ Βεγκχορστ), Ντεπάι

Πολωνία: Σκορούπσκι, Κας, Μπέντναρεκ, Κίβιορ, Μπερεζούσκι, Ζαλέβσκι, Κριχόβιακ, Γκοράλσκι (58′ Ζουρκόβσκι), Φρανκόβσκι (84′ Γκλικ), Ζιελίνσκι, Πιάτεκ