Μαυροβούνιο – Ρουμανία 2-0: Ποδαρικό με το… δεξί (vid)

Ποδαρικό με το... δεξί έκανε το Μαυροβούνιο καθώς επικράτησε 2-0 της Ρουμανίας στον πρώτο αγώνα του 3ου ομίλου για την β΄ κατηγορία του Nations League

Με δύο γκολ στο β΄ ημίχρονο (66΄ Μουγκόσα, 87΄ Μ. Βούκτσεβιτς), το Μαυροβούνιο επικράτησε 2-0 της μέτριας εως κακής εθνικής Ρουμανίας.
Σε ένα παιχνίδι με λίγες καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης και να προηγηθούν στον όμιλο τους, καθώς νωρίτερα αναδείχθηκαν ισόπαλοι Φινλανδία και Βοσνία.

Ο Αλεξέντρου Μίτριτσα του ΠΑΟΚ, χρησιμοποιήθηκε ως αλλαγή καθώς πέρασε στη θέση του Μιχάιλα στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης

Μαυροβούνιο: Μιγιάτοβιτς, Βέσοβιτς, Βούγιασιτς, Τομάσεβιτς, Α. Βούκτσεβιτς, Μάρουσιτς (79΄ Μ. Βούκτσεβιτς), Ραϊκοβιτς (79΄ Σκέτσιτς), Γιάνκοβιτς (83΄ Σαβίτσεβιτς), Γιόβοβιτς (56΄ Μπόζοβιτς), Χακσαμπάνοβιτς (84΄ Ραντούνοβιτς), Μουγκόσα

Ρουμανία: Νίτσα, Ράτσιου, Κίρικες, Ρους, Μπανκού, Ολάρου, Κριστέα (13΄ Κρέτσου), Μαρίν (78΄ Τσικαλντάου), Ιβάν, Τανάσε (65΄ Άλιμπεκ), Μιχάιλα (65΄ Μιτρίτσα)