Match Center
video
Ουαλία – Πολωνία 0-0 (4-5 πεν.): Τελευταίο εισιτήριο στην Πολωνία (highlights)
Στην διαδικασία των πέναλτι κρίθηκε το τελευταίο εισιτήριο για το Euro 2024. Το πήρε η Πολωνία με τον Στσέζνι να πιάνει το τελευταίο πέναλτι του Ντάνιελ Τζέιμς. Σε κανονική διάρκεια και παράτση το παιχνίδι έληξε 0-0.
video
Ουκρανία-Ισλανδία 2-1: Αρνείται να χάσει, o Mούντρικ την έστειλε στο Euro! (highlights)
Όπως και στον ημιτελικό με τη Βοσνία που χρειάστηκε να νικήσει με ανατροπή, έτσι και απέναντι στην Ισλανδία στον τελικό, η Ουκρανία επικράτησε με σκορ 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μούντρικ που πέτυχε το νικητήριο τέρμα στο 84ο λεπτό, η ομάδα του Ρεμπρόφ εξασφάλισε την παρουσία της στο Euro στα γήπεδα της Γερμανίας το καλοκαίρι.
Γεωργία: Το τελευταίο εμπόδιο
Ένα βράδυ έμεινε. Ενενήντα λεπτά για να επιστρέψουμε σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης. Τελευταίο εμπόδιο είναι η Γεωργία και παραμένουμε φαβορί και ας παίζουμε εκτός έδρας.