Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι – Σαν Χοσέ 3 – 3

Την πρόκριση για τον δεύτερο γύρο των playoffs του Mls πήρε στα πέναλτι με 3 - 0 το Κάνσας αφού η κανονική διάρκεια όπως και η παράταση ολοκληρώθηκαν με το σκορ ισόπαλο .

Ένας αγώνας με πολλές διακυμάνσεις έγινε στο Κάνσας με τους δύο μονομάχους να έχουν πολλές ευκαιρίες, με τους γηπεδούχους όμως να είναι αυτοί που στο φινάλε κατάφεραν να πανηγυρίσουν την πρόκριση, η οποία ήρθε στα πέναλτι.

Το σκορ άνοιξε νωρίς με γκολ του Ρότζερ Εσπινόζα μόλις στο 4ο λεπτό για να έρθει η απάντηση από τους Φιέρο και Σαλίνας στο 22ο και στο 34ο λεπτό αντίστοιχα με δύο ασσίστ του Κρίστιαν Εσπινόζα. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το Κάνσας μπήκε δυνατά, ισοφάρισε με τον Σάντσες στο 47 και πήρε προβάδισμα πρόκρισης στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μπούσιο.

Εκεί που έδειχναν ότι όλα είχαν τελειώσει στα τελευταία δευτερόλεπτα των καθυστερήσεων ο Γουοντολόφσκι ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση.

Δεν άλλαξε κάτι στο ημίωρο της παράτασης με το Κάνσας τελικά να παίρνει την πρόκριση στα πέναλτι.