Πόρτλαντ – Λος Άντζελες 1-2: Πήρε τον τίτλο η ομάδα του Μπέιλ με… buzzer beater (hls)

Mε γκολ του Μπουάνγκα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Los Angeles FC κέρδισε 2-1 εκτός έδρας τους Portland Timbers και κατέκτησε τον τίτλο του Supporters Shield.

Η ομάδα των Κάρλος Βέλα, Γκάρεθ Μπέιλ και Τζόρτζιο Κιελίνι κατάφερε να τερματίσει στην πρώτη θέση της κανονικής διάρκειας του MLS και πήρε τον πρώτο τίτλο της σεζόν μετά από ένα ματς… θρίλερ.

Η Los Angeles FC άνοιξε το σκορ με όμορφο πλασέ του Κάρλος Βέλα στο 51′, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ασπρίγια στο 81′ και ο Μπουάνγκα με σόλο στο 95ο λεπτό έδωσε τη νίκη και τον τίτλο στην ομάδα του.