Ατλάντα – Λος Άντζελες 1-0: Δεν ενθουσίασε, πήρε το αποτέλεσμα (hls)

Η ομάδα του Ρομπ Βαλεντίνο μετά την νίκη επί των πρωταθλητών του Κολόμπους έκαμψε και την αντίσταση του Λος Άντζελες.

Για την 19η αγωνιστική του Mls η Ατλάντα υποδέχτηκε το Λος Αντζελες με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 1-0 και να κάνουν την δεύτερη διαδοχική νίκη τους μετά από αυτή στην έδρα του Κολόμπους.

Η ομάδα του Βαλεντίνο είχε τον έλεγχο του αγώνα στην μεγαλύτερη διάρκεια του χωρίς όμως να “κλειδώνει” το ματς με ένα δεύτερο τέρμα. Το γκολ της νίκης ήρθε στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46ο λεπτό με σκόρερ τον Μαρτίνες μετά από ασίστ του Μπάρκο. Κορυφαία στιγμή για τους φιλοξενούμενους το δοκάρι του Σιφουέντες με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή δυο λεπτά αργότερα.

Έκτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη για την ομάδα του Μπομπ Μπράντλεϊ ενώ την επόμενη αγωνιστική η Ατλάντα υποδέχεται το Τορόντο και το Λος Άντζελες θα δοκιμαστεί στην έδρα του Βανκούβερ.