Ατλάντα – Φιλαδέλφια 2-2: Ισοπαλία με ανέλπιστο φινάλε (hls)

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις μετά από ένα γκολ - ποίημα του Γκλέσνες

Η Ατλάντα υποδέχτηκε την Φιλαδέλφια στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του MLS με το ματς να ολοκληρώνεται ισόπαλο με σκορ 2-2. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια ομάδα να καταφέρει να σημειώσει κάποιο τέρμα και γενικά ο ρυθμός να κινείται σε αρκετά χαμηλά επίπεδα κάτι που άλλαξε στα επόμενα 45 λεπτά του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν σε θέση οδηγού στο 58 με τον Ρόμπινσον να διεκδικεί την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ αναγκάζοντας το Πρζμπίλκο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Το ματς κύλησε στην συνέχεια χωρίς ιδιαίτερες φάσεις για να έρθει στο 83ο λεπτό ένας ακόμα κεντρικός αμυντικός και να γράψει με κεφαλιά το 2-0, σκόρερ ο Γοκς μετά από εξαιρετική σέντρα του Λένον.

Όλα έδειχναν να έχουν κριθεί αλλά το γρήγορο γκολ του Μπερκ (84) μετά από το λάθος του Γκούζαν αναπτέρωσε το ηθικό των φιλοξενούμενων οι οποίοι πήραν τελικά την ισοπαλία με ένα εξαιρετικό σουτ του Γκλέσνες στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με αυτή την ισοπαλία η Ατλάντα έφτασε στους 11 βαθμούς (10η θέση) με την Φιλαδέλφια να ανεβαίνει στους 15 πόντους (3η θέση).