Σεντ Ετιέν-Στρασμπούρ: 2-0 οι «Στεφανουά» (vid)

Η Σεντ Ετιέν επικράτησε με 2-0 στο «Ζοφρουά Γκισάρ» της Στρασμπούρ για την 3η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, κυριάρχησαν και πήραν δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 57ο λεπτό μετά από σέντρα του Μασόν, ο Τζικού στην προσπάθεια του απομακρύνει βρήκε την μπάλα με το χέρι.
Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μπουανγκά, ο οποίος νίκησε τον Καμαρά κάνοντας το 1-0.

Οι «Στεφανουά» σφράγισαν τη νίκη τους στο 82ο λεπτό, όταν ο Μπουανγκά ταλαιπώρησε τον Σασί, μπήκε στην περιοχή και πάσαρε στον Καμαρά που με δυνατό πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 2-0.

Η Στρασμπούρ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τις δικές της ευκαιρίες και είχε και δοκάρι σε κεφαλιά του Γουαρίς με την συνδρομή του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Μουλέν.

Η Στρασμπούρ πλέον μετρα τρεις ήττες στα πρώτα τρία ματς του πρωταθλήματος.