«Έμφραγμα» στο φινάλε για Μαρσέιγ (video)

Με γκολ στο 90' η Ρεμς απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο «Βελοντρόμ» από τη Μαρσέιγ για την 25η αγωνιστική του Σαμπιονά και κράτησε μακριά από την κορυφή τους Μασαλούς.

Με γκολ στο 90′ η Ρεμς απέσπασε ισοπαλία 2-2 στο «Βελοντρόμ» από τη Μαρσέιγ για την 25η αγωνιστική του Σαμπιονά και κράτησε μακριά από την κορυφή τους Μασαλούς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ντε Πρεβίλ στο 6′ με την αντίδραση των παικτών του Μπιέλσα να έρχεται στο δεύτερο ημίχρονο.

Πιάνοντας ένα καλό δεκάλεπτο απόδοσης, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παγέ στο 58′ ενώ στο 69′ ο Αντρέ Αγιού έδωσε προβάδισμα στη Μαρσέιγ με 2-1.

Το «Βελοντρόμ» «πάγωσε» στο 90′, όταν ο Ενγκόγκ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Σαρμπονιέ και έγραψε το τελικό 2-2.

Η Μαρσέιγ ανέβηκε μεν στους 49 βαθμούς, ωστόσο βρίσκεται στο -1 από την πρωτοπόρο Λιόν (που έχει ματς λιγότερο) ενώ η Παρί ακολουθεί με 48. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα, που στα τελευταία τέσσερα ματς μετρά ακόμα μία ήττα και μόλις μία νίκη.

Στους 30 βαθμούς έφτασε η Ρεμς, που απέχει επτά από την επικίνδυνη ζώνη.