Μονακο – Μονπελιέ 0-4 : Αντίο Champions League (hls)

Η Μονακό ηττήθηκε δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική και μοιάζει απίθανο πλέον να διεκδικήσει θέση στην πρώτη τριάδα για το επόμενο Champions League. Έχασε 4-0 εντός έδρας από την Μονπελιέ.

Δεκα λεπτά και μετά εξαφάνιση

Η Μονακο πίεσε και απείλησε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα την Μονπελιέ η οποία άντεξε με δύο επεμβάσεις του Λεκόντ και πήρε τον έλεγχο.

Σκόραρε με τον Νορντάν (28′) και θα μπορουσε να πετύχει κι άλλα γκολ αν ο σκόρερ και ο Γουαΐ ήταν πιο προσεκτικοί στην τελικη προσπάθεια.

Σαρωτική Μονπελιέ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μονακό έκανε τέσσερις αλλαγές μέχρι το 51ο λεπτό αλλά η εικόνα της δεν βελτιώθηκε.

Αυτή την φορά οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο προσεκτικοι στην τελική προσπάθεια και πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε δεκαπέντε λεπτά.

Σκόραραν με τους Μαουάσα (65′), Νορντάν (72′) και Μαβιντίντι (79′) για το τελικό 0-4.

Μονακό : Νούμπελ – Αγκιλάρ, Ντισασί, Μαριπάν (51′ Ματσιμά), Ενρίκε (83′ Ματάζο) – Ντιόπ (46′ Ντιατά), Φοφανά, Καμαρά, Γκολόβιν (46′ Γιάκομπς) – Βόλαντ (46′ Μπεν Σεγκίρ), Μπεν Γεντέρ

Μονπελιέ : Λεκόντ – Σακό, Ζουλιάν, Κουγιατέ, Σιλά – Λερουά (70′ Σοτάρ), Φερί – Νορντάν (83′ Γκεγκάν), Καζρί (70′ Φαγιάντ), Μαουάσα (70′ Μαβιντίντι) – Γουαΐ (83′ Ζερμαν)