Ναντ – Μονακό 2-2: Οι αλλαγές έκαναν τη διαφορά για τα «Καναρίνια» (hls)

Η Μονακό προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο (0-2), όμως οι αλλαγές της Ναντ χάρισαν το βαθμό στους γηπεδούχους.

Στο κυνήγι του Champions League οι Μονεγάσκοι έπιασαν στην τρίτη θέση την Μαρσέιγ και περιμένει δώρο από την Λοριάν (21.45 Novasports). Δεύτερη σερί νίκη για τη Μονακό που σκόραρε δύο γκολ από στατικές φάσεις στο πρώτο μέρος. Κόρνερ του Ενρίκε και γκολ ο Άξελ Ντισασί με δυνατό σουτ (0-1, 21ο λεπτό), κόρνερ του Ενρίκε κακή έξοδος του Λαφόν και με κάποιο τρόπο και από την κόντρα ο Ματαζό διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου (0-2, 30ο λεπτό).

Εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο με τις αλλαγές του Αντουάν Κομπουαρέ να κάνουν την διαφορά! Ο Μοσταφά Μοχάμεντ ήρθε από τον πάγκο και μείωσε μετά το κόρνερ του Μπλας που και αυτό ήρθε από τον πάγκο (1-2, 65ο λεπτό) και ο πιο ποιοτικός ποδοσφαιριστής της Ναντ κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα (2-2, 78ο λεπτό).

Η Ναντ έχει να κερδίσει τη Μονακό από τον Νοέμβριο του 2017 (1-0).