Μπρεστ – Λανς 1-1: Νέα γκέλα (hls)

Η Λανς δεν νίκησε για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική και απομακρύνεται από την κορυφή.

Η Λανς ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε ουσιαστικά να απειλήσει τη Μπρεστ σε ένα πρώτο ημίχρονο που η καλύτερη στιγμή σημειώθηκε στις καθυστερήσεις για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο η Μπρεστ ξεκίνησε με γκολ και πήρε προβάδισμα με τον Λε Ντουαρόν (1-0, 54ο λεπτό). Η Λανς αντέδρασε και ισοφάρισε με το πρώτο γκολ στην καριέρα του Γκραντίτ στη Ligue 1 με την φανέλα της Λανς (1-1, 84ο λεπτό).

Η Λανς με δύο ισοπαλίες και μία ήττα στα τελευταία τρία παιχνίδια, έμεινε στην τρίτη θέση παρέα με την Μαρσέιγ που παίζει απόψε 21.45 με τη Νις στο Βελοντρόμ.