Ναντ – Κλερμόν 1-1: Πάλι δεν κέρδισε, την έσωσε ο Μοχάμεντ (hls)

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στην Ευρώπη έμεινε για δεύτερη αγωνιστική στην ισοπαλία με τον Μοσταφά Μοχάμεντ να έρχεται από τον πάγκο δίνοντας τη λύση.

Η Κλερμόν μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, όμως η Ναντ ήταν αυτή που έκανε παιχνίδι στην μεγαλύτερη διάρκεια του ημιχρόνου. Οι κορυφαίες φάσεις ανήκουν στη Κλερμόν που έφτασε κοντά στο γκολ σε δύο περιπτώσεις με τις χαμένες ευκαιρίες του Ρασάνι.

Η Κλερμόν μπήκε καλύτερα στην επανάληψη και πήρε προβάδισμα με τον Βραζιλιάνο Μπόρχε Νέτο να βάζει πρώτο γκολ με την φανέλα της γαλλικής ομάδας μετά την ασίστ του Μπελά (0-1, 55ο λεπτό). Η Ναντ πίεσε για να φτάσει στην ισοφάριση και τα κατάφερε με την αλλαγή του Αντουάν Κομπουαρέ, τον Μοσταφά Μοχάμεντ που έφτασε τα τέσσερα γκολ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (1-1, 73ο λεπτό).