Τουλούζ – Ανζέ 3-2: Ομορφιές στην Τουλούζη σε εξαιρετικό ματς (hls)

Η Τουλούζ υποχρέωσε σε τρίτη συνεχόμενη ήττα την προβληματική Ανζέ σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι με πέντε γκολ και ευκαιρίες.

Η Τουλούζ μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ με τον αρχηγό της, Μπρεχτ Ντεζάγκερε μόλις στο 10ο λεπτό (1-0). Η απάντηση ήρθε από τον άλλο αρχηγό της Ανζέ, τον Ναμπίλ Μπενταλέμπ που με εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε (1-1, 32ο λεπτό). Το λάθος του Μεντί που έκανε χέρι στην σέντρα του Ρατάο, έδωσε την ευκαιρία στον Φαν Ντε Μπόουμεν να σκοράρει με πέναλτι και να διαμορφώσει το σκορ του ημιχρόνου (2-1, 39ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανζέ έψαξε με αξιώσεις την ισοφάριση όμως η Τουλούζ βρήκε τρίτο γκολ με την βολίδα του Ολλανδού Σπίρινγκς (3-1, 66ο λεπτό). Το μόνο που κατόρθωσε η Ανζέ ήταν να μειώσει και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα με τον Σαλαμά που ήρθε από τον πάγκο (3-2, 90+).