Ρενς-Μονακό 0-3: Καθάρισε στο 2ο ημίχρονο (hls)

Η Μονακό σημείωσε τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο για ν ανικήσει στην έδρα της Ρενς που είχε παίκτη λιγότερο από το 22'.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν φτωχό σε φάσεις μπροστά στις δύο εστίες με τη Μονακό να έχει επί της ουσίας τη μοναδική σημαντική ευκαιρία σε δύο χρόνους με τους Εμπολό και Μπεν Γεντέρ να μη μπορούν να νικήσουν τον τερματοφύλακα Ντιούφ. Η Ρενς έμεινε με παίκτη λιγότερο όταν στο 22′ ο Λοκό είδε απευθείας κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

Η Μονακό σημείωσε τρία γκολ στην επανάληψη, ανοίγοντας το σκορ με τον Γκολοβίν στο 47′. Ο Μιναμίνο πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι και σε αντεπίθεση πέτυχε το 0-2 στο 87ο λεπτό με τον Μπεν Γεντέρ να αξιοποιεί πάσα του Ιάπωνα για το 0-3 στο 90′.