Στρασμπούρ-Κλερμόν 0-0: Έχει ξεχάσει να νικάει! (hls)

Πέρυσι τερμάτισε στην 6η θέση στη Ligue 1, αλλά εφέτος στο ξεκίνημα η Στρασμπούρ, μετά από επτά αγωνιστικές, δεν έχει ακόμη νίκη. Η ομάδα του Ζιλιέν Στεφάν έμεινε στο εντός έδρας 0-0 με αντίπαλο την Κλερμόν, η 5η ισοπαλία σε επτά αγώνες.

Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν τις προϋποθέσεις να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, είχαν δύο δοκάρια με τον Τόμασον στο 30΄και με τονΛε Μαρσάν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, αλλά δεν κατάφεραν να νικήσουν και να απομακρυνθούν από την ουρά της βαθμολογίας.. Από την άλλη πλευρά η Κλερμόν συνεχίζει την καλή της πορεία στο πρωτάθλημα, αποσπώντας την πρώτη της ισοπαλία, μετά από τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες στα προηγούμενα έξι παιχνίδια.