Νις – Ρεν 1-1: Ισόπαλο το ντέρμπι (hls)

Ανοιχτούς… λογαριασμούς άφησαν οι Νις και Ρεν στην προσπάθεια για την εξασφάλιση του "εισιτηρίου" για το Τσάμπιονς Λιγκ της νέας αγωνιστικής σεζόν, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη Νίκαια.

Ανοιχτούς… λογαριασμούς άφησαν οι Νις και Ρεν στην προσπάθεια για την εξασφάλιση του “εισιτηρίου” για το Τσάμπιονς Λιγκ της νέας αγωνιστικής σεζόν, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στη Νίκαια σε παιχνίδι για την 30η αγωνιστική της Ligue 1.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 67ο λεπτό μετά από υπέροχη σέντρα του Ατάλ και κεφαλιά του Ντελόρ, ενώ η Ρεν ισοφάρισε στο 78ο λεπτό με κεφαλιά του Τεριέ. Η Ρεν είχε και δοκάρι στο 52ο λεπτό μετά από σουτ του Λαμπόρ, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε τους γηπεδούχους και θα μπορούσε να φύγει και με τους βαθμούς της νίκης από το “Αλιάντς Ριβιέρα”.

Η Ρεν ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση του γαλλικού πρωταθλήματος με την Μαρσέιγ (έχει ένα παιχνίδι λιγότερο), καθώς έφτασε τους 53 βαθμούς, ενώ η Νις είναι τέταρτη με 51 βαθμούς.