Λιλ-Κλερμόν 3-1: Ξανά στο κυνήγι μίας ευρωπαϊκής θέσης

Στο Στάδιο «Μπολάρντ Ντελελίς» η Λιλ παρουσιάστηκε αποφασισμένη απέναντι στην Κλερμόν και επιβλήθηκε 3-1 σε ματς της 29ης αγωνιστικής στη Ligue 1.

Η ομάδα του Φρανκ Εζ, βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ρασάνι στο 9ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια επέβαλλε το ρυθμό της και μπήκε στα αποδυτήρια προηγούμενη στο σκορ, με το γκολ του Ντάνσο στο 39ο λεπτό και του Σοτοκά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά το ολέθριο σφάλμα του τερματοφύλακα Ουπαρίν Τζοκό. Στο 58ο λεπτό ο Αϊνταρά έγραψε το τελικό 3-1 και η Λιλ βρέθηκε έστω και προσωρινά στην 6η θέση της βαθμολογίας, με την Κλερμόν να παραμένει στη 16η θέση και στους 28 βαθμούς.