Νις – Μονπελιέ 0-1: “Σοκ” για τους “Αετούς” (hls)

Με γκολ του Μολέ στο 80ο λεπτό, η Μονπελιέ έκανε την έκπληξη και επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Νις σε παιχνίδι για την 13η αγωνιστική της Ligue 1.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα

Οι γηπεδούχοι είχαν κατοχή μπάλας και τον έλεγχο στο ματς, ωστόσο ήταν ακίνδυνοι και με εξαίρεση το δοκάρι του Μάριο Λεμίνα στο 54′, δεν μπόρεσαν να βάλουν… δύσκολα στην ομάδα της Νίκαιας.

Η Μονπελιέ ήταν άριστη στο τακτικό κομμάτι, αμύνθηκε με εξαιρετικό τρόπο και δέκα λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, κατάφερε να σκοράρει με πλασέ του Μολέ, κατακτώντας μια σημαντική νίκη στο “Αλιάντς Ριβιέρα”.

Η Νις έμεινε στην τρίτη θέση της κατάταξης με 23 βαθμούς, ενώ η Μονπελιέ “σκαρφώλωσε” στην 7η θέση με 19 βαθμούς μετά από δεκατρία παιχνίδια στο γαλλικό πρωτάθλημα