Μαρσέιγ-Μετς 0-0: Τα είχε όλα εκτός από γκολ! (hls)

Μαρσέιγ και Μετς δεν λένε να ξεκολλήσουν από τα ισόπαλα αποτελέσματα, καθώς το κυριακάτικο 0-0, ήταν το τέταρτο σερί μεταξύ τους ματς που δεν ανέδειξε νικητή.

Ήταν μία αναμέτρηση που πρόσφερε πολλές συγκινήσεις, με τρία δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο, δύο για την Μετς (6΄, 34΄) και ένα για την Ολιμπίκ με τον Παγέτ στο 23o λεπτό. Η προτελευταία ομάδα της βαθμολογίας Μετς, έμεινε πολύ γρήγορα με 10 παίκτες με την έναρξη της επανάληψης, λόγω αποβολής του Ζέμερσον με απευθείας κόκκινη κάρτα, στη συνέχεια η ομάδα του Σαμπάολι πίεσε για το γκολ, αλλά είχε απέναντι της έναν πολύ καλό Ουκίτζα που πραγματοποίησε κάποιες εντυπωσιακές επεμβάσεις κρατώντας την πολύτιμη ισοπαλία για την ομάδα του.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση

Αυτή ήταν η 5η ισοπαλία στα 6 τελευταία παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ για τους γηπεδούχους, που έχασαν την ευκαιρία να προωθηθούν, έστω και πρόσκαιρα, στη δεύτερη θέση.