Μονπελιέ-Στρασμπούρ 1-1: Δίκαιη μοιρασιά (hls)

Μετά από ένα ισορροπημένο ματς, Μονπελιέ και Στρασμπούρ έμειναν στο 1-1 στο «Λα Μοζόν» για την 9η αγωνιστική της Ligue 1.

Όμορφο ματς, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για γκολ και την Μονπελιέ να διατηρεί την καλή της παράδοση κόντρα στην αντίπαλο της, από την οποία δεν έχει ηττηθεί στα έξι τελευταία ματς.
Η Μονπελιέ άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με ένα υπέροχο γκολ του Μολέ, ο οποίος μετά την σέντρα του Σαβανιέ και την κεφαλιά πάσα του Ζερμέν έπιασε ένα ξερό αριστερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 28’ με επίσης πολύ ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή του Γκαμεϊρό.
Στην επανάληψη αμφότερες είχαν καλές στιγμές για γκολ αλλά χωρίς να καταφέρουν κάτι.