Μονπελιέ – Σεντ Ετιέν 2-0: Στα… χαμηλά οι “Στεφανουά” (hls)

Δίχως νίκη παραμένει μετά από πέντε αγωνιστικές η Σεντ Ετιέν, καθώς η ομάδα του Κλοντ Πιέλ ηττήθηκε και από την Μονπελιέ με 2-0 στο "Σταντ ντε λα Μοσό".

Δίχως νίκη παραμένει μετά από πέντε αγωνιστικές η Σεντ Ετιέν, καθώς η ομάδα του Κλοντ Πιέλ ηττήθηκε και από την Μονπελιέ με 2-0 στο “Σταντ ντε λα Μοσό”.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 32ο λεπτό με όμορφο πλασέ του Στέφι Μαβιντιντί, ενώ το δεύτερο τέρμα της Μονπελιέ σημείωσε στο 62ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Ζερμέν.

Η Μονπελιέ έφτασε στους επτά βαθμούς μετά από πέντε αγωνιστικές στην Ligue 1, ενώ η Σεντ Ετιέν έμεινε στους τρεις βαθμούς και ακόμα αναζητά την πρώτη της εφετινή νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα.