Μονακό – Ρεν 2-1: Ακόμα ελπίζουν οι Μονεγάσκοι (hls)

Αν και η Ρεν έβαλε δύσκολα στη Μονακό, οι Μονεγάσκοι κατάφεραν να επικρατήσουν 2-1 στο "Σταντ Λουί ΙΙ", διατηρώντας τις μαθηματικές τους ελπίδες ακόμα και για την κατάκτηση του τίτλου!

Αν και η Ρεν έβαλε δύσκολα στη Μονακό, οι Μονεγάσκοι κατάφεραν να επικρατήσουν 2-1 στο “Σταντ Λουί ΙΙ”, διατηρώντας τις μαθηματικές τους ελπίδες ακόμα και για την κατάκτηση του τίτλου!

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς παρουσίασε καλή εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Μπεν Γεντέρ στο 16ο λεπτό, ενώ ο αρχηγός της Μονακό σημείωσε το 20ο του τέρμα στην εφετινή Ligue 1.

O Γκολοβίν με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0 στο 29ο λεπτό και σε εκείνο το σημείο… έσβησαν οι “μηχανές” των γηπεδούχων.

Η Ρεν πήρε περισσότερα επιθετικά ρίσκα στο δεύτερο μέρος, μείωσε με αυτογκόλ του Ντισασί στο 68ο λεπτό και πάλεψε μέχρι το τέλος για το βαθμό, ενώ στο 85ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της κόκκινης κάρτας που δέχθηκε ο Νταμιάν Ντα Σίλβα.