«Τριάρα» η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Ρεμς και πέρασε νικηφόρα από «Αουγκούστ - Ντελόν» επικρατώντας με 3-0.

Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στη Ρεμς και πέρασε νικηφόρα από «Αουγκούστ – Ντελόν» επικρατώντας με 3-0.

Το σκορ για την ομάδα του Μπλαν άνοιξε στο 24ο λεπτό ο Λούκας έπειτα από ασίστ του Ιμπραΐμοβιτς και αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Παρισιού ανέβασε στροφές και στο 60ο λεπτό ο Μενέζ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 91ο λεπτό με τον Ιμπραΐμοβιτς να πετυχαίνει το όγδοο γκολ στη σεζόν.

Έτσι, οι Παριζιάνοι παρέμειναν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 34 βαθμούς, επτά από τη δεύτερη Λιλ που έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.