Νέα ήττα για την Ατλέτικο

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, η Λεβάντε νίκησε εύκολα με 2-0 την Ατλέτικο Μαδρίτης που απογοήτευσε σε ακόμη ένα ματς.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν, οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Νάνο. Η Λεβάντε “κλείδωσε” τη νίκη με το τέρμα του Καϊσέδο στο 59′ και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθειά της για παραμονή στην κατηγορία.

Για την Ατλέτικο από την άλλη, αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα σε όλες τις διοργανώσεις (είχαν προηγηθεί αυτές από τον Αρη και την Εσπανιόλ), με την ομάδα της Μαδρίτης να δείχνει ένα κακό αγωνιστικό πρόσωπο σε ένα κρίσιμο σημείο της σεζόν.