«Πάρτι» στο Βίγο η Βαλένθια

Με το εμφατικό 5-1 πέρασε από το Βίγο κόντρα στη Θέλτα η Βαλένθια, πλησιάζοντάς τη στη βαθμολογία.

Ο Πάκο έβαλε μπροστά στο σκορ τις «νυχτερίδες» στο 13’, με τον Φερνάντεζ να ισοφαρίζει για λογαριασμό των γηπεδούχων στο 24’. Η απάντηση της Βαλένθια, ήρθε στο 45’ από τον Παρέχο (1-2) ενώ προτού συμπληρωθεί ένα λεπτό στο β’ μέρος και πάλι ο Πάκο, διαμόρφωσε το 1-3.

Το 1-4 ήρθε από τον Παρέχο στο 64ο λεπτό, με τον Μουστάφι να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο διπλό της Βαλένθια με γκολ στο 79’. Η ομάδα του Εσπίριτο, ανέβηκε έτσι στους 18 βαθμούς μετά από 11 αγώνες, ενώ η Θέλτα, παρέμεινε στην τρίτη θέση με 21 πόντους.

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα σε Λεβάντε και Ντεπορτίβο Λα Κορούνια. Ο Πέρεθ έκανε το 0-1 στο 22’ αλλά ο Καμαράσα ισοφάρισε για τη Λεβάντε στο 53’ (1-1).

Ουραγός με 7 πόντους (παρέα με τη Γρανάδα) έμεινε η Λεβάντε, με τη Ντέπορ να είναι στην 8η θέση μετρώντας 15 πόντους.