Έλτσε – Κάντιθ 1-1 σ’ ένα σκληρό ματς

Σ' έναν αγώνα με 9 κίτρινες κάρτες και μία κόκκινη οι δύο ομάδες μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς.

Χωρίς νικητή τελείωσε ο αγώνας της Έλτσε με την Κάντιθ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Λούκας Μπογέ στο 38ο λεπτό. Τα πρώτα 45 λεπτά ήταν επεισοδιακά με 3 κίτρινες και μία κόκκινη κάρτα, με τον σκόρερ να αποβάλλεται από το ματς στο 6ο λεπτό τους έξτρα χρόνου στο πρώτο μέρος. Ο παίκτης παραπάνω λειτούργησαν θετικά για την Κάντιθ η οποία κατάφερε να φτάσει στο γκολ στο 55ο λέπο με σκόρερ τον Άλβαρο Χιμένεθ. Σκληρό ματς και στο δεύτερο μέρος στο οποίο ο διαιτητής της αναμέτρησης έδειξε άλλες 5 κίτρινες κάρτες. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να φτάσει στο γκολ μέχρι 95ο λεπτό, μένοντας έτσι το 1-1.