Οσασούνα – Μπέτις: To standing ovation στον Χοακίν (vid)

Όμορφες στιγμές στην Παμπλόνα από το παιχνίδι της Οσασούνα με την Μπέτις για τον «θρύλο» των «πρασίνων» της Ανδαλουσίας, Χοακίν.

Ο Χοακίν σε ηλικία 41 ετών αποφάσισε στο τέλος της σεζόν να «κρεμάσει» τα παπούτσια του με τη φανέλα της αγαπημένης του Μπέτις. Ο «θρύλος» των
«βερδιμπλάνκος» μετράει τα τελευταία του λεπτά συμμετοχής με την Μπέτις, οκτώ αγωνιστικές πριν από την «αυλαία» του ισπανικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα ο Χοακίν πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι της Οσασούνα με την Μπέτις στο 65ο λεπτό στη θέση του Καρβάλιο. Ο Ισπανός εξτρέμ χειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο και μετά τη λήξη του αγώνα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων έσπευσαν να τον αγκαλιάσουν.

Ύστερα από τις όμορφες στιγμές στο συγκεκριμένο ματς, καμία σημασία δεν είχε για τους φιλοξενούμενους η ήττα με 3-2 από την Οσασούνα.