Κάδιθ – Μαγιόρκα 2-0: Η πιο εύκολη νίκη φέτος (hls)

Η Κάδιθ πέτυχε την τέταρτη νίκη της φέτος. Νίκησε εύκολα την ακίνδυνη Μαγιόρκα με 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην Κάδιθ που πήρε δίκαια στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-0.

Τα γκολ πέτυχαν ο Μπογκοντά (10′) με ωραία προβολή μετά από ασίστ του Νεγρέδο και με πέναλτι ο Άλεξ (38′).

Ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο με δύο τελικές προσπάθειες και δεν άλλαξε η εικόνα τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κάδιθ νίκησε εύκολα με 2-0 πετυχαίνοντας και την πιο εύκολη από τις τέσσερις νίκες της φέτος.

Κάδιθ : Λεδέσμα – Ιθα, Ερνάντεθ, Μπάγε, Εσπίνο – Άλκαραθ (69′ Φάλι) – Μπογκοντά (82′ Πάρα), Άλεξ, Οκάμπο (78′ Αρσαμεντία) – Λοσάνο (46′ Εσκαλάντε), Νεγρέδο (78′ Ρότζερ)

Μαγιόρκα : Ράικοβιτς – Βάλιεντ, Ραΐγιο, Κοπέτε (46′ Καντεουερέ) – Μαφέο (65′ Γκονσάλες), Γκρενιέ (59′ Ντιαγέ), Ντε Γαλαρέτα, Κόστα – Ντάνι Ροντρίγκεθ (74′ Σάντσεθ), Λι (74′ Άνχελ), Μουρίτσι