Σεβίλλη-Ατλέτικο Μαδρίτης 0-2: «Διπλό» στην ιστορική βραδιά του Κόκε (hls)

Την πέμπτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης κόντρα στη Σεβίλλη με 2-0, για την 7η αγωνιστική, σε μία σημαντική βραδιά για τον Κόκε.

Ιστορική βραδιά για τον Κόκε το παιχνίδι της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Σεβίλλη. Ο ποδοσφαιριστής του Ντιέγκο Σιμεόνε έφτασε τις 554 συμμετοχές με τη φανέλα των Μαδριλένων σε όλες τις διοργανώσεις και πέρασε στην πρώτη θέση της σχετικής λίστας.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Γιορέντε στο 29ο λεπτό με ασίστ του Κόκε, ενώ ο Άλβαρο Μοράτα διπλασίασε τα τέρματα της Ατλέτικο στο 57ο λεπτό, με δημιουργό τον Ματέους Κούνια.

H Σεβίλλη ηττήθηκε για πέμπτη φορά, έχοντας κάνει άσχημο ξεκίνημα στη σεζόν και η καρέκλα του Γιούλεν Λοπετέγκι είναι υπ’ ατμόν.