Χετάφε – Εσπανιόλ 2-1: Πρώτη νίκη για τους Μαδριλένους! (vids)

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ τον Τούρκο Ενές Ουνάλ, η Χετάφε επικράτησε 2-1 της Εσπανιόλ στη Μαδρίτη και πέτυχε την πρώτη της εφετινή νίκη στη La Liga μετά από έντεκα αποτυχημένες προσπάθειες!

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πεισμωμένοι στο γήπεδο, έδειξαν διάθεση, έβγαλαν ενέργεια και με ηγέτη τους τον Ουνάλ, πήραν το πολύτιμο “τρίποντο” και βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Ο Ουνάλ άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με ψαλιδάκι, ωστόσο η Εσπανιόλ απάντησε γρήγορα με τον Γκόμεθ στο 38ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι ο Ουνάλ βρήκε στόχο και στο 56ο λεπτό σημείωσε το δεύτερο τέρμα της Χετάφε, το οποίο ήταν αρκετό για να πανηγυρίσει τη νίκη η ομάδα του Κίκε Σάντσεθ Φλόρες.

Χετάφε: Σόρια, Κόφι (64′ Σίλβα), Μίτροβιτς, Ντζένε, Σουάρεθ, Αλένια (81′ Κουένκα), Μαξίμοβιτς, Αραμπάρι, Νιόμ (81′ Ρουίς), Ποβέντα, Ουνάλ (77′ Μάτα)

Εσπανιόλ: Λόπεθ, Βιντάλ, Γκόμεθ, Καμπρέρα, Πεντρόσα, Εμπάρμπα (90′ Γου Λέι), Μορλάνες (72′ Μπάρε), Νταρντέρ (46′ Μορόν), Μελέντο (46′ Ερέρα), Μελαμέντ (63′ Πουάδο), Ντιμάτα