Σοσιεδάδ-Σεβίλλη 0-0: Μοιραίος ο Οϊαρθάμπαλ (hls)

Ρεάλ Σοσιεδάδ και Σεβίλλη πήραν από έναν βαθμό μένοντας στο 0-0 στην 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Η Σοσιεδάδ κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και έχασε την σημαντικότερη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Οϊαρθάμπαλ και απέκρουσε ο Μπόνο.
Την δεύτερη καλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου είχε ο Ίσακ με επέμβαση του τερματοφύλακα της Σεβίλλης στο 35′. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σουηδός έφυγε τραυματίας από το γήπεδο.

Η εικόνα της Σεβίλλης άλλαξε στο δεύτερο μέρος, όταν και δημιούργησε καλές ευκαιρίες με τους Εν Νεσίρι στο 63′ και Οκάμπος στο 86ο λεπτό, χωρίς όμως να βρει στόχο.