5αρα και 4η η Σεβίλλη (pics)

''Περίπατο'' έκανε η Σεβίλλη απέναντι στη Ράγιο Βαγεκάνο και πέρασε στην 4η προνομιούχο θέση. Όλα τα γκολ μπήκαν στο 2ο ημίχρονο.

Περίπατο έκανε η Σεβίλλη απέναντι στη Ράγιο Βαγεκάνο και πέρασε στην 4η προνομιούχο θέση. Όλα τα γκολ μπήκαν στο 2ο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ξέσπασαν και πέτυχαν σε 14 λεπτά τέσσερα γκολ! Ο Ολλανδός Πρόμες άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό, ο Μουνίρ στο 57′ και στο 62′ έγραψε το 2-0 και το 3-0, ο Μπεν Γεντέρ στο 69ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 69′ και το σκορ διαμόρφωσε ο Χιλ στο 86ο λεπτό λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. Τέσσερις αγωνιστικές απομένουν για να ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα με τους Ανδαλουσιάνους να παίζουν εκτός έδρας με την Ατλέτικο Μαδρίτης και την Χιρόνα, ενώ στο Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν θα υποδεχτεί τη Λεγανές και την Μπιλμπάο.

Η Ράγιο παρέμεινε τελευταία και δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό.