Match Center
video
Λεγανές – Εσπανιόλ 0-0: Χωρίς νικητή το ντέρμπι κορυφής (highlights)
Σρο μηδέν έμειναν Λεγανές και Εσπανιόλ στο ντέρμπι κορυφής για την 35η αγωνιστική της δεύτερης κατηρίας στην Ισπανία. Από τα πρώτα λεπτά φάνηκε πως το παιχνίδι θα ήταν του ενός γκολ ή του... καθόλου γκολ, καθώς οι ομάδες πρόσεχαν
video
Σανταντέρ – Αλκορκόν 0-1 : “Της… κακομοίρας”!! (highlights)
Σε ένα πραγματικό ποδοσφαιρικό "θρίλερ" η Αλκορκόν νίκησε 1-0 εκτός έδρας την Σανταντέρ με γκολ του Βίκτορ Γκαρσία (69'). Οι γηπεδούχοι κόντρα σε μια ομάδα που έμεινε με 9 παίκτες λόγω δύο αποβολών δημιουργησαν κι έχασαν πολλές ευκαιρίες!
Ο πιο αποτελεσματικός επιβιώνει κι ο καλύτερος κερδίζει!
Σε στενά περιθώρια απωλειών, περιμένουμε ανταγωνιστικότητα και πιθανόν παραγωγικά ματς σε Μέχελεν, Ντόρντρεχτ και Λιλ ενώ ομάδες στα πρόθυρα τοτ υποβιβασμού πλέον είναι αναγκασμένες να παίξουν πάνω από τα όριά τους
video
Αλμπαθέτε – Φερόλ 1-1 : “Χ”αρούμενος μόνον ο Βάτσλικ! (highlights)
Ισόπαλο έληξε το ματς στο Αλμπαθέτε ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Φερόλ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κίλες στο 26 ενώ η ομάδα της Γαλικίας ισοφάρισε με τον Λοσάντα στο 57', Ήρωας του ματς ο Τσέχος γκολκίπερ Βάτσλικ που απέκρουσε δύο πέναλτι!
Εσπανιόλ – Τενερίφη 1-1 : Η τύχη έφερε τη… “δικαιοσύνη”! (highlights)
Ισόπαλο, κατά τρόπο... δραματικό, έληξε το ματς στη Βαρκελώνη ανάμεσα στην Εσπανιόλ και την Τενερίφη. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκραγκέρα στο 84' και πέντε λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Σέρχιο Γκονζάλες έγιινε το 1-1