Συνεχίζει το σερί ο Άρης

Ο Άρης πέρασε νικηφόρα με 2-1 από την έδρα του Αχαρναϊκού και πήρε το τρίτο σερί τρίποντο στην Football League.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή απόδοση στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, όταν ο Ρόβας έκανε γέμισμα, ο Μουστάκης δεν κατέβασε σωστά την μπάλα και ο Μπαργκάν το εκμεταλλεύτηκε για το 0-1.

Στο 32′ και πάλι ο Ρόβας «σέρβιρε», αυτή την φορά για τον Ίλιτς, ο οποίος με προσωπική προσπάθεια έκανε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να μειώσουν στο 45ο λεπτό με τον Τσεμπερίδη και απείλησαν για την ισοφάριση στο β’, με την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου όμως να κρατά το τρίποντο.