Κόσοβο-Σουηδία 0-3: Με οδηγό τον Ζλάταν (hls)

Το δύο στα δύο έκανε η Σουηδία στα ματς που έχουν "πρέπει", επικρατώντας στο Κόσοβο με 3-0 έχοντας ξανά ηγέτη τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.

Η Σουηδία λίγες μέρες μετά τη δύσκολη νίκη επί της Γεωργίας εντός έδρας, πήγε στο Κόσοβο με σκοπό να κάνει το δύο στα δύο και το κατάφερε εύκολα. Κι αυτό χάρη στον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς ο οποίος μόλις στο 12ο λεπτό με “μαγική” ασίστ με τακουνάκι έστρωσε στον Ογκούστινσον ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Τα θεμέλια νίκης τα έβαλε ο Αλεξάνταρ Ίσακ στο 35ο λεπτό κάνοντας το 2-0, ενώ ο στο 70′ με πέναλτι ο Σεμπαστιάν Λάρσον έκανε το 3-0 με πέναλτι. Τρία λεπτά νωρίτερα ο Μάρκους Μπεργκ ανικατέστησε τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.

Τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος με τη Σουηδία να κάνει το δύο στα δύο δείχνοντας ότι είναι σοβαρή “καθαρίζοντας” τα δύο πρώτα της ματς που είχαν μέσα το “πρέπει”. Από την άλλη το Κόσοβο ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις του.

Δείτε τί έγινε και στο ματς Γεωργία-Ισπανία: 1-2