Η.Π.Α – Αυστραλία 102-86: Σε καλή κατάσταση οι Αμερικανοί

Η Team USA έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση επικρατώντας με 102-86 της Αυστραλίας σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας στη Μελβούρνη. Πρώτος σκόρερ για τους Αμερικανούς ο Κέμπα Γουόκερ με 23 πόντους, προσπάθησε για τους “Boomers” ο Μιλς με 19.

Για ένα ημίχρονο (44-43) άντεξαν οι Αυστραλοί απέναντι στην ομάδα του Γκρεγκ Πόποβιτς, η οποία με επιμέρους σκορ 32-18 στην τρίτη περίοδο «καθάρισαν» τη νίκη, συντηρώντας την διαφορά ως το φινάλε.

Για τους νικητές ο Κέμπα Γουόκερ είχε 23 πόντους, ο Τέρνερ 15 και 14 ριμπάουντ, και ακολούθησαν οι Μίτσελ (13), Κούζμα (12), Μπράουν, Τέιτουμ (11). Για τους γηπεδούχους οι Μιλς και Γκούλτινγκ είχαν από 19 πόντους και οι Λαντέιλ, Ντελαβεντόβα από 10.

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 44-43, 76-61, 102-86.