Πορτογαλία: Κόντρα στην παράδοση!

Οι Ίβηρες είναι πίσω στο σκορ στον προημιτελικό με το Μαρόκο και οι αριθμοί δεν είναι ευνοϊκοί για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος.

Ο Εν Νεσίρι με το γκολ του στo 42’ έχει δώσει προβάδισμα στο Μαρόκο στον προημιτελικό με την Πορτογαλία και οι Ίβηρες θα προσπαθήσουν να επιτύχουν κάτι που δεν έχουν κατορθώσει από το μακρινό 1966.

Τότε η Πορτογαλία πήγε στο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Νότιο Κορέα πίσω στο σκορ με 3-2 και ανέτρεψε την κατάσταση επικρατώντας με 5-3.

Έκτοτε ουδέποτε έχει καταφέρει να γυρίσει ματς Παγκοσμίου Κυπέλλου στο οποίο πήγε στο ημίχρονο ηττημένη.