ΑΕΚ: Διαθέσιμος για μία ώρα ο Κριχόβιακ

Τέσσερις διεθνείς ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ αγωνίστηκαν την Πέμπτη με τις Εθνικές τους ομάδες.

Ο Γκζέγκοζ Κριχόβιακ βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Πολωνίας στο φιλικό της Γλασκώβης κόντρα στη Σκωτία (1-1), ωστόσο δεδομένης της αγωνιστικής του απραξίας δεν έβγαλε όλο το ματς.

Ο τεχνικός των Πολωνών χρησιμοποίησε τον 32χρονο χαφ της ΑΕΚ για 61 λεπτά προκειμένου να μην τον επιβαρύνει με περισσότερα λεπτά και να τον έχει διαθέσιμο στον αγώνα της Τρίτης με τη νικήτρια του ζευγαριού ΣουηδίαΤσεχία.

Στη θέση του Κριχόβιακ πέρασε ο Σεμπάστιαν Σιμάνσκι στο 61ο λεπτό.

Από εκεί και έπειτα, σε επίσημο ματς της Εθνικής Ιράν στη Σεούλ οι τρεις Ιρανοί της ΑΕΚ πήραν χρόνο συμμετοχής στην ήττα των Ιρανών από τη Νότια Κορέα με 2-0.

Ο Μοχαμαντί έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο και έγινε αλλαγή στο 46′, ο Χατζισαφί επίσης ξεκίνησε βασικός αφήνοντας τη θέση του στο 64′ για τον Σαγιαντμάνες, ενώ ο Καρίμ Ανσαριφάρντ μπήκε στο 87′ στη θέση του Αμίρι.

Ο Στίβεν Τσούμπερ της Εθνικής Ελβετίας παίζει το Σάββατο σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Αγγλία.